Megvédte Magyar Péter Kollár Kinga hazaáruló kijelentését, szerinte „alapvetően amiket elmondott, azok tények” (VIDEÓ)

A Tisza Párt elnöke elárulta: ő mindössze „egy kicsit másként fogalmazott volna”.

Takács Péter szerint az Európai Bizottságtól kaphatta meg a Tisza Párt elnöke a felújítandó kórházak listáját.
Álságos és hazug módon próbálják megmagyarázni Magyar Péterék a Tisza Párt „őszödi beszédét”, vagyis Kollár Kinga, európai parlamenti képviselő botrányos eszmefuttatását arról, hogy a Magyarországnak jogosan járó uniós pénzek visszatartásának pozitív hozadéka, hogy romlik az emberek életminősége, ami növeli az ellenzék választási esélyeit 2026-ban – fogalmazott a Magyar Nemzetnek az egészségügyi államtitkár.
Takács Péter arra reagált, hogy Kulja András – a Tisza EP-képviselője – szerint „roadshow-ba kezdett az államtitkár, hogy bemutassa a legrosszabb állapotban lévő kórházakat”, miután Kollár Kinga azt hozta fel példaként a múlt heti bizottsági ülésen, hogy a brüsszeli pénzbefagyasztás következménye 50 kórház felújításának elmaradása.
Az államtitkár szerint azonban
ezt a bizonyos listát a kormány még tavaly év elején állította össze azokról a rekonstrukcióra szoruló egészségügyi intézményekről, amelyek felújítására az RRF uniós program forrásait vennék igénybe”.
„Már tavaly nyáron is beszéltem arról, hogy Magyar Péter kórházbejárási kampánya összefüggésben lehet az uniós pénzek befagyasztásával, most pedig meggyőződésem, hogy az ellenzéki politikus akciója Brüsszel instrukciói alapján történt. A felújítandó kórházak listáját ugyanis az Európai Bizottságtól kaphatta meg a Tisza Párt elnöke, hiszen célirányosan ezekbe a kórházi épületekbe ment demonstrálni a rossz állapotokat” – tette hozzá Takács Péter.
A Magyar Nemzet kifejti, hogy a lista alapján látszik, hogy szinte minden megyében található olyan egészségügyi intézmény, amire milliárdokat kellene költeni, de késik a beruházások elindítása, mivel Brüsszel a mondvacsinált jogállamisági problémákra hivatkozva visszatartja a pénzt.
Takács Péter a lapnak azt is elmondta,
hogy számos intézményben történtek beruházások hazai költségvetési pénzből,
példaként említette a budapesti Szent János-kórház energetikai korszerűsítését 2,9 milliárd forintból, illetve a miskolci és a szolnoki intézmény egy részének felújítását.
„A kormány elkötelezett a kórházak rendbetételére, az uniós forrásokra azért lenne szükség, hogy sokkal gyorsabban haladjunk, hiszen összességében ehhez százmilliárdokra volna szükség” – jegyezte meg Takács Péter, aki kitért arra is, hogy az RRF-pénzek esetében azért sem lehet felvetni a korrupció gyanúját vagy lehetőségét sem,
mert utófinanszírozásról van szó, vagyis az EU csak akkor fizeti ki a benyújtott számlát, amikor elkészült az adott beruházás, az eredeti terveknek megfelelő tartalommal.
A Magyar Nemzet emlékeztet: Magyar Péterék azzal is próbálnak érvelni, hogy az uniós pénzek befagyasztásáról még akkor döntöttek, amikor nem létezett a Tisza Párt, nem voltak EP-képviselőik. Takács Péter viszont úgy véli, folytonosság van a régi baloldal – a DK, a Momentum és az MSZP – illetve a Tisza politikájában, mivel évek óta ugyanazok a brüsszeli „gazdák”, csak a magyarországi „helytartó” változott.
Előzmény
Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője a költségvetési ellenőrző bizottság ülésén hatékonynak nevezte a hazánknak járó uniós források visszatartását. Kollár úgy fogalmazott, hogy „magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egymilliárd már el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.” Kollár összegzésként megismételte: „nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét”. A Tisza Párt uniós képviselője később úgy értékelte a helyzetet, hogy „ennek van pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban”.
Magyar Péter reakcióként a Blikknek nyilatkozva elmondta: „Én biztos egy kicsit másként fogalmaztam volna, de alapvetően amiket elmondott, azok tények”.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt elnöke elárulta: ő mindössze „egy kicsit másként fogalmazott volna”.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP